Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu

Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

Gaziantep ve çevresindeki illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, konsolosluk işlemlerini Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu’nda yapabilirler.

Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu Görevlisi

 

Belçika Konsolosluğu Gaziantep İletişim

Gaziantep Belçika Fahri Konsolosluğu Adres: 2.Organize Sanayi Bölgesi Vali Muammer Güler Blv No:25 Başpınar Gaziantep 

Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu Telefon:  342 337 40 40 

e-mail: kutayfer@kutayfer.com

Belçika Gaziantep Konsolosluğu Vize İşlemleri

Belçika Konsolosluğu vize işlemleri için Belçika vize başvurularını kısmen ve haftanın belirli zaman dilimlerinde kabul etmekte olup, Belçika Konsolosluğu Gaziantep yapılması gereken kısa süreli Schengen Belçika vize başvurularını Belçika vize işlemleri üzerine hizmet vermekte olan yetkili Vize Hizmet Merkezleri ve turizm seyahat acentaları aracılığı ile almaktadır. 

Belçika Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Belçika Fahri Konsolosluklarından vize işlemleri yürülememektedir. Belçika vize başvuru sahibi Belçika Konsolosluğunun yetkilendirdiği firmalar aracılığıyla kısa süreli vize başvurusunu gerçekleştirebilir. Belçika Konsolosluğu vize müracaatlarında vize başvuru formunun İngilizce, Fransızca, Almanca veya Flemenkçe dillerinden biri ile doldurulmasını talep etmektedir. Başvuru formunun doldurulmasının ardından konsolosluk yetkilisinin başvuruyu hangi dilde incelemesi isteniyorsa; dil seçim belgesi olarak adlandırılan Sonuç Belgesi’nin de yanıtlanarak birlikte teslimi gerekmektedir.

Ankara Belçika Büyükelçiliği ve İstanbul Belçika Başkonsolosluğu yetkilileri, başvurunun incelenmesinin ardından karar alma aşamasında kişiyi mülakata çağırabilir. Sonuç Belgesi’nde tercih edilen dil ile(İngilizce-Fransızca-Almanca-Flemenkçe) mülakat gerçekleşebilmektedir. 

Belçika vize başvuru formu ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız

 

Belçika Konsolosluğu Vize Dilekçe Örneği

Belçika Konsolosluğu'na hitaben, Belçika’ya seyahat nedenlerini ve vize talebini bildiren bir Vize Talep Dilekçesi: kalış süresi boyunca planlanan detaylı günlük gezi programını açıklayıcı nitelikte olmalıdır. Vize başvuru dilekçesi ve diğer gerekli evraklar Belçika Konsolosluğuna akredite seyahat acentelerine ibraz edilmelidir. 

Belçika Konsolosluğu Vize Reddi

Belçika vizesi başvurusunda bulunan şahıslar, Belçika Konsolosluğu ve Belçika Büyükelçiliği tarafından vize için talep edilen şartları yerine getirmekle yükümlüdür. Belçika vizesi için gerekli şartları yerine getirmeyen kişilerin Belçika Vizesi başvuruları konsolosluk tarafından ret ile sonuçlandırılabilmektedir.  Belçika vizesi başvurularında seyahat amacının kanıtlanmaması, sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi, Belçika vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da Belçika seyahatinin bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması durumlarında Belçika vizesi başvurusu reddedilebilmektedir. Devamı..... 

 

Belçika Konsolosluğu Vize

Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu Konsolosluk İşlemleri

 Belçika Fahri Konsolosluklarından çeşitli konsolosluk işlemleri yürütülmektedir. Belçika Krallığı’nın Türkiye’nin çeşitli illerinde temsilcilikleri bulunmaktadır. Belçika Büyükelçiliği, Belçika Konsolosluğu ve Belçika Fahri Konsoloslukları Belçika Krallığına seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemleri ve Türkiye’de ikamet eden Belçika vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda destek sunmaktadır.

Belçika Konsolosluğu, Türkiye’de ikamet eden Belçika vatandaşlarının nüfus kayıt, pasaport, evlilik, doğum, kimlik kartı yenileme gibi işlemleri konusunda destek sunmaktadır. Belçika Konsolosluğu aynı zamanda Belçika dışında ikamet eden ülke vatandaşlarının haklarını korumak ve bu kişilere rehberlik etmek ile yükümlüdür. Devamı.....

Belçika Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri 

PASKALYA TATİLİ
EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ
BELÇİKA DİNİ BAYRAMI
BELÇİKA DİNİ BAYRAMI
BELÇİKA MİLLİ GÜNÜ
BELÇİKA DİNİ BAYRAMI
KURBAN BAYRAMI
FRANSIZ TOPLUMU GÜNÜ
BELÇİKA DİNİ BAYRAMI
KRALİYET BAYRAMI
NOEL

Belçika Konsolosluğu

Duyurular

Belçika Konsolosluk Vize Bölümü Çalışma Saatleri

Belçika Konsolosluk vize departmanı çalışma saatleri 09.00 /11.30 - 13.30 / 15.00 ...
2020-12-18 08:53:56

Belçika Vizesi Yeşil Pasaport

Belçika vize işlemlerinde bulunacak olan Yeşil (Hususi) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 gün içinde 90 gün kalmalı olara...
2020-12-17 16:09:51

Türkiye'de yaşayan Azeri vatandaşlarının dikkatine

Türkiye'de yaşamakta olan Azeri vatandaşların dikkatine!  Türkiye'de yaşamakta olan Azerbaycan vatandaşları Belçika vizesi için baş...
2020-12-17 14:15:28

Belçika Konsolosluğu Mesai Saatleri

Belçika İstanbul Başkonsolosluğu Mesai Saatleri  Pazartesi Cuma 09.00 - 12.30 / 13.15 - 16.30   ...
2020-12-17 14:11:11
Tüm Duyurular
Gaziantep Fahri Konsolosluğu