Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla, Balıkesir, Çanakkale illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve 3. ülke vatandaşları, konsolosluk işlemlerini Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu’nda yapabilirler.
 
Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri 

Belçika Konsolosluk İzmir Pazartesi-Cuma günleri 09.00 – 16.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

İzmir Belçika Konsolosluğu İletişim

İzmir Belçika Konsolosluğu Adresi : Gazi Osman Paşa Bulvarı Batı İş Merkezi No:10/1 K:6 D:607 Alsancak İzmir 

Belçika Konsolosluğu İzmir Telefon Numarası:  232 463 47 69 / 232 464 53 63 

e-mail: nezih@ozture.com

Belçika Konsolosluğu Vize Başvurusu

Belçika Konsolosluğu vize işlemleri için Belçika vize başvurularını kısmen ve haftanın belirli zaman dilimlerinde kabul etmekte olup, Belçika Konsolosluğu İzmir yapılması gereken kısa süreli Schengen Belçika vize başvurularını Belçika vize işlemleri üzerine hizmet vermekte olan yetkili Vize Hizmet Merkezleri ve turizm seyahat acentaları aracılığı ile almaktadır. 

Belçika Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Belçika Konsolosluğu vize müracaatlarında vize başvuru formunun İngilizce, Fransızca, Almanca veya Flemenkçe dillerinden biri ile doldurulmasını talep etmektedir. Başvuru formunun doldurulmasının ardından konsolosluk yetkilisinin başvuruyu hangi dilde incelemesi isteniyorsa; dil seçim belgesi olarak adlandırılan Sonuç Belgesi’nin de yanıtlanarak birlikte teslimi gerekmektedir.

Ankara Belçika Büyükelçiliği ve İstanbul Belçika Başkonsolosluğu yetkilileri, başvurunun incelenmesinin ardından karar alma aşamasında kişiyi mülakata çağırabilir. Sonuç Belgesi’nde tercih edilen dil ile(İngilizce-Fransızca-Almanca-Flemenkçe) mülakat gerçekleşebilmektedir. 

  • Belçika vize başvuru formu ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız
  • Belçika Schengen Vize Başvuru Formu (2021) için tıklayınız

Belçika Konsolosluğu Vize Dilekçe Örneği

Belçika Başkonsolosluğu'na hitaben, Belçika’ya seyahat nedenlerini ve vize talebini bildiren bir Vize Talep Dilekçesi: kalış süresi boyunca planlanan detaylı günlük gezi programını açıklayıcı nitelikte olmalıdır. 

Belçika Konsolosluğu

Belçika Konsolosluğu Vize Reddi

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğundan vize işlemleri yapılamamaktadır. Belçika kısa süreli vize başvuruları Belçika Konsolosluğuna akredite seyahat acenteleri tarafından yapılmaktadır. Belçika vizesi başvurusunda bulunan şahıslar, Belçika Konsolosluğu ve Belçika Büyükelçiliği tarafından vize için talep edilen şartları yerine getirmekle yükümlüdür. Belçika vizesi için gerekli şartları yerine getirmeyen kişilerin Belçika Vizesi başvuruları konsolosluk tarafından ret ile sonuçlandırılabilmektedir.  Belçika vizesi başvurularında seyahat amacının kanıtlanmaması, sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi, Belçika vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da Belçika seyahatinin bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması durumlarında Belçika vizesi başvurusu reddedilebilmektedir. Devamı..... 

Belçika İzmir Konsolosluğu Konsolosluk İşlemleri

Belçika Krallığı’nın Türkiye’nin çeşitli illerinde temsilcilikleri bulunmaktadır. Belçika Büyükelçiliği, Belçika Konsolosluğu ve Belçika Fahri Konsoloslukları Belçika Krallığına seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemleri ve Türkiye’de ikamet eden Belçika vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda destek sunmaktadır.

Belçika Konsolosluğu, Türkiye’de ikamet eden Belçika vatandaşlarının nüfus kayıt, pasaport, evlilik, doğum, kimlik kartı yenileme gibi işlemleri konusunda destek sunmaktadır. Belçika Konsolosluğu aynı zamanda Belçika dışında ikamet eden ülke vatandaşlarının haklarını korumak ve bu kişilere rehberlik etmek ile yükümlüdür. Devamı.....

İzmir Belçika Fahri Konsolosluğu Ulaşım

Duyurular

Belçika Konsolosluk Vize Bölümü Çalışma Saatleri

Belçika Konsolosluk vize departmanı çalışma saatleri 09.00 /11.30 - 13.30 / 15.00 ...
2020-12-18 08:53:56

Belçika Vizesi Yeşil Pasaport

Belçika vize işlemlerinde bulunacak olan Yeşil (Hususi) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 gün içinde 90 gün kalmalı olara...
2020-12-17 16:09:51

Türkiye'de yaşayan Azeri vatandaşlarının dikkatine

Türkiye'de yaşamakta olan Azeri vatandaşların dikkatine!  Türkiye'de yaşamakta olan Azerbaycan vatandaşları Belçika vizesi için baş...
2020-12-17 14:15:28

Belçika Konsolosluğu Mesai Saatleri

Belçika İstanbul Başkonsolosluğu Mesai Saatleri  Pazartesi Cuma 09.00 - 12.30 / 13.15 - 16.30   ...
2020-12-17 14:11:11
Tüm Duyurular
İzmir Fahri Konsolosluğu