Belçika Krallığı Vize Başvuru Formu

Belçika Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulmaktadır?

Belçika Konsolosluğu Belçika Vizesi başvurusunda bulunan kişilerden vize başvuru formu doldurmalarını talep etmektedir. Belçika Vizesi için ibraz edilecek olan vize başvuru formunu tükenmez kalemle, eksiksiz ve doğru doldurmanız gerekmektedir. 

Belçika Vize Başvuru formunu doldururken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri de form ile başvuru için ibraz edeceğiniz diğer evraklar arasında tutarsızlık olmamasıdır. Vize Başvuru formunda verilen bilgiler dosyada sunulan diğer evraklarla desteklenmediği takdirde Belçika Vizesi Başvurusu ret ile sonuçlanabilmektedir. 

Vize talep formu, Belçika Konsolosluğu tarafından hazırlanmış 4 sayfalık bir formdur. Form kapsamlı bir şekilde başvuru sahibi hakkında bilgi edinilmesine olanak verir. Belçika vize başvuru formu İngilizce doldurulması gerekirken eksiksiz ve vize başvuru evraklarında beyan edilen bilgilerinizi destekler şekilde olmalıdır. Vize başvuru formu ve vize başvuru evraklarında beyan edilen bilgilerinizin eksik ve uyumsuz olması ise Belçika mevzuatınca suç özelliği taşır. Gerçeğe uygun olmayan bilgi ve belgeler vize başvuru evraklarınız arasında bulunmamalıdır. Vize başvuru işlemleriniz için imzalayarak vermiş olduğunuz bilgi ve belgeler işleme tabi tutulurken, resmi bir prosedür olan vize başvuru işlemleri sırasında gerçeğe aykırı beyanlar Belçika mevzuatınca yaptırım uygulanmasına neden olur. Ayrıca vize başvuru işlemleriniz yanarken, ret almış olursunuz.

Belçika vize başvuru formu, başvuru evraklarınız arasında bulunması zorunludur. Eksiksiz, doğru ve uyumlu İngilizce doldurulacak olan form tükenmez kalem ile okunaklı büyük harflerle doldurulup imzalanmalıdır. Vize başvuru formu, başvuru kabulu ve değerlendirilmesi içindir.

Belçika vize başvuru formu, doldurulup imzalanarak vize süreniz tamamlandığında Belçika sınırlarından çıkış yapma zorunluluğunuz olduğunu, vize almış olmanızın Belçika’ya girişinizi garanti etmeyeceğini, ülke sınırları içerisinde gümrük görevlilerince geri çevrilme ihtimalinizin bulunduğunu baştan kabul ettiğinizi içermektedir.

Belçika vize başvuru formunun sol üst köşede bulunan bölüme Belçika konsolosluğunun istediği özellikleri bulunduran vesikalık fotoğraf yapıştırılmalıdır. Vize başvuru formu eksiksiz, İngilizce, okunaklı, büyük harfle ve vize başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde doldurulmalıdır.

Belçika vize başvuru formu için tıklayınız.

 

Duyurular

Belçika Konsolosluk Vize Bölümü Çalışma Saatleri

...
2023-10-03 15:48:11

Belçika Vizesi Yeşil Pasaport

Belçika vize işlemlerinde bulunacak olan Yeşil (Hususi) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 gün içinde 90 gün kalmalı olara...
2023-08-03 10:32:11

Türkiye'de yaşayan Azeri vatandaşlarının dikkatine

Türkiye'de yaşamakta olan Azeri vatandaşların dikkatine!  Türkiye'de yaşamakta olan Azerbaycan vatandaşları Belçika vizesi için baş...
2023-08-03 10:30:36

Belçika Konsolosluğu Mesai Saatleri

Belçika İstanbul Başkonsolosluğu Mesai Saatleri  Pazartesi Cuma 09.00 - 12.30 / 13.15 - 16.30 ...
2023-08-03 10:29:10
Tüm Duyurular